Zakładanie firmy online w Polsce

Polska od kilku lat wykazuje stały wzrost i rozwój. Dziś coraz więcej przedsiębiorców zaczyna dostrzegać potencjał gospodarczy kraju i nie boi się zakładać w kraju wymarzonych biznesów. Jeśli chciałbyś rozpocząć działalność gospodarczą w Polsce, ten tekst podkreśli jedną z dostępnych opcji - zakładanie firmy online.
 

Utworzenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (LLC) w Polsce może odbywać się na dwa sposoby, tj. W sposób standardowy / tradycyjny oraz elektroniczny / online. Standardowy proces zwykle obejmuje dużo papierkowej roboty i wymaga Twojej fizycznej obecności, podczas gdy metoda online jest uproszczonym sposobem, w jaki można to zrobić zdalnie.

 

 

 

Jeśli chcesz założyć swoją firmę online, wszyscy ważni członkowie Twojej firmy (założyciele, akcjonariusze i dyrektorzy) powinni mieć:
 

 • polski podpis elektroniczny;
 • numer identyfikacji podatkowej / dowodu osobistego;
 • konto elektroniczne w systemie internetowym Ministerstwa Sprawiedliwości

(Uwaga: system online korzysta tylko z języka polskiego);

 • wszystkie odpowiednie dokumenty osobiste i firmowe;
 • opłaty rejestracyjne

 
Aby zakończyć proces tworzenia firmy online, należy wykonać następujące czynności:

 1. Rejestracja w systemie eKRS jako nowy użytkownik.

Uwaga: z eKRS mogą korzystać zarówno cudzoziemcy, jak i obywatele Polski.

 1. Zbieranie wszystkich istotnych informacji, które będą potrzebne w procesie tworzenia firmy. Informacje, które należy przygotować, obejmują:
  1. nazwa firmy;
  2. adres prowadzenia działalności;
  3. sąd rejestrowy, z którego będzie korzystać spółka;
  4. Lista wszystkich osób wchodzących w skład organów spółki, wspólników, oddziałów, a także jej przedstawicieli.
 2. Wprowadzanie przygotowanych danych do formularza aplikacyjnego systemu online. Będziesz musiał podać wszystkie informacje i wypełnić dane wymagane do wpisu do rejestru sądowego. Dodatkowo powinieneś opisać działalność swojej firmy. Dokonuje się tego poprzez wybranie odpowiedniego kodu Polskiej Klasyfikacji Działalności.
 3. Generowanie dokumentów założycielskich firmy.
 4. Podpisywanie wszystkich dokumentów, które wymagają podpisów, w tym statutu. Podpisywanie dokumentów odbywa się za pomocą;
 5. podpis elektroniczny uzyskany od dostawcy kwalifikowanych certyfikatów; lub;
 6. podpis, który jest wystawiany za pomocą Profilu Zaufanego (aby móc zarejestrować się na stronie Profilu Zaufanego);
 7. 250 zł wniosek do Krajowego Rejestru Sądowego
 8. 100 zł za pierwszy wpis w Monitorze Sądowym i Ekonomicznym
 9. Operator (opłata manipulacyjna).
 10. Opłata aplikacyjna za pomocą polecanego zewnętrznego elektronicznego systemu płatności. Na tym etapie będziesz musiał uiścić opłatę prawną za.

 

Zalety rejestracji firmy online w Polsce

 1. Jedną z głównych zalet zakładania firmy online w Polsce jest prostota tego procesu. Nie musisz zajmować się wieloma formalnościami, jak w przypadku standardowego procesu rejestracji.
 2. Większość procesów inkorporacji można przeprowadzić zdalnie. Na przykład założyciele firmy tak naprawdę nie muszą fizycznie podpisywać dokumentów przed notariuszem. Wszystkie dokumenty, w tym statut spółki, można podpisać online.
 3. Ponieważ założyciele firmy nie muszą podpisywać dokumentów przed notariuszem, nie muszą wnosić opłaty notarialnej.
 4. Opłata sądowa pobierana za utworzenie spółki przez Internet jest znacznie niższa w porównaniu do opłaty standardowej. W ten sposób zakładanie firmy online jest tańsze niż tradycyjna metoda.
 5. Włączenie firmy online jest znacznie szybsze w porównaniu ze standardowym procesem. Podczas gdy standardowy proces trwa od 2 do 4 tygodni, proces rejestracji online zajmuje mniej niż tydzień.

 

Wady tworzenia spółek internetowych w Polsce

 1. Proces uzyskania polskiego podpisu elektronicznego i numeru dowodu podatkowego nie jest łatwy bez Twojej fizycznej obecności. Żeby załatwić sprawy, trzeba być w Polsce. Ze względu na tę niedogodność zakładanie firmy online nie jest korzystne dla obcokrajowców, którzy chcieliby wykonać wszystkie procesy zakładowe zdalnie.
 2. Dodatkowo, procesy zakładania spółek on-line wymagają użycia standardowych dokumentów założycielskich firm znajdujących się w systemie s24. Szablony dokumentów tego systemu są zbyt proste, aby można je było wykorzystać w skomplikowanych projektach.

 

Oś czasu
Czas potrzebny na zarejestrowanie firmy przez Internet (np. Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością) w Polsce to 1-5 dni roboczych.

 

Usługi zakładania firm w Polsce
Utworzenie spółki metodą online jest o wiele łatwiejsze, jeśli uzyskasz pomoc prawną w jednej z kancelarii w kraju. Polscy prawnicy pomogą Ci we wszystkich wymaganiach, które obejmują proces rejestracji, rejestrację podatkową, otwieranie rachunków bankowych itp.

 

Add new comment

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.