Usługi zakładania spółek w polsce

Dlaczego warto wybrać SIGTAX Polska

Nasz zespół składa się z bardzo doświadczonych lokalnych ekspertów, posiadających odpowiednią wiedzę i wyposażonych w konieczne zasoby, aby poradzić sobie ze wszystkimi biurokratycznymi i prawnymi przeszkodami, jakie możesz napotkać podczas zakładania firmy w Polsce. Przez lata współpracowaliśmy z różnymi klientami, od start-upów po duże międzynarodowe firmy. Dlatego doskonale znamy branżę i możemy pomóc Ci uniknąć typowych pułapek, oszczędzając Twój czas i pieniądze.

Skontaktuj się z SIGTAX, aby Twoje przedsięwzięcia w Polsce były tak proste, szybkie i łatwe, jak to możliwe.

 

 

Opodatkowanie polskich firm

Polski krajobraz biznesowy jest ściśle regulowany, a wszystkie polskie firmy są zobowiązane do ścisłego przestrzegania zasad i przepisów podatkowych. Obecnie standardowy podatek dochodowy od osób prawnych (CIT) wynosi 19%. Należy zauważyć, że polskie opodatkowanie dochodu jednostki ma charakter progresywny, dlatego im wyższy dochód, tym wyższa stawka podatku do zapłaty.
W stycznia 2019 r.  Polska wprowadziła niższą stawkę CIT 9%, aby pomieścić „małych podatników”. Niepolscy rezydenci podatkowi są opodatkowani tylko od dochodów pochodzących z Polski, podczas gdy polscy rezydenci podlegają opodatkowaniu tylko od dochodów pochodzących z Polski.

Rodzaje firm zarejestrowanych w Polsce

Jest to najpopularniejszy typ firmy w Polsce, a jego cechy są analogiczne do brytyjskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i amerykańskiej LLC. Nie ma ograniczeń co do zagranicznych akcjonariuszy, a wszyscy akcjonariusze mają ograniczoną odpowiedzialność za długi spółki. Obowiązkowy jest przynajmniej jeden członek zarządu.

Ten typ spółki dotyczy głównie dużych przedsiębiorstw przy minimalnym kapitale zakładowym wynoszącym 100 000 PLN (ok. 24 000 EUR lub 32 000 USD). Jego funkcje są analogiczne do sterowników PLC w Wielkiej Brytanii i USA. Niezbędne jest posiadanie rady nadzorczej i przynajmniej jednego członka zarządu.

Ten typ podmiotu, powszechnie znany jako „spółka jawna” w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i innych krajach, jest powszechny wśród mniejszych firm. Nie ma wymogu ustalonego minimalnego kapitału zakładowego. Co najważniejsze, wszyscy partnerzy ponoszą pełną solidarną odpowiedzialność za długi organizacji.

Ten podmiot może wystarczyć firmą dowolnej wielkości i musi mieć co najmniej dwóch założycieli. Komplementariusz ponosi nieograniczoną odpowiedzialność, podczas gdy komandytariusz odpowiada jedynie na określoną kwotę, którą zainwestował zgodnie ze statutem.

Ten typ firmy jest dość wyjątkowy. Jego charakterystyczne cechy są analogiczne do niemieckiego Kommanditgesellschaft. Zwykle jest jeden akcjonariusz, który jest pasywny i zapewnia jedynie kapitał oraz aktywny partner odpowiedzialny za operacje. Aktywni partnerzy ponoszą odpowiedzialność za zobowiązania spółki, ale komandytariusze nie mają zobowiązań.

Ta opcja dotyczy osób fizycznych. Każda osoba fizyczna posiadająca zdolność do czynności prawnych może założyć działalność jednoosobową. Nie ma wymaganego minimalnego kapitału zakładowego, jednak założyciel będzie odpowiedzialny za wszystkie zobowiązania, co zagraża jego majątkowi osobistemu.

Odpowiednia dla małych firm. Może być utworzona przez co najmniej dwóch partnerów, którzy udowodnią, że mają te same cele biznesowe. Każdy partner będzie odpowiedzialny za długi i zobowiązania spółki.

SIGTAX od kilku dziesięcioleci wprowadza firmy na rynki w wielu krajach i zyskał sobie bardzo dobre imię w branży korporacyjnej. Specjalizujemy się w konsolidacji firm w Polsce poprzez szybki i uproszczony proces.
 
Nasz zespół ekspertów ma duże doświadczenie i wiedzę wewnętrzną na temat branży korporacyjnej w Polsce. Szczycimy się dobrymi relacjami z polskimi instytucjami bankowymi i innymi właściwymi organami. W ten sposób współpracując z SIGTAX, możesz mieć pewność, że proces integracji będzie szybki i opłacalny nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Ponadto zapewniamy wyjątkową obsługę klienta, zminimalizowanie biurokracji a także poufność i podejście oparte na rozwiązaniu „wszystko w jednym”.

 

 

Kroki zakładania firmy w Polsce

  • Przygotowanie dokumentów akcjonariusza.
  • Otwarcie korporacyjnego rachunku bankowego w polskim banku.
  • Depozytowanie kapitału zakładowego.
  • Otrzymanie certyfikatu kapitałowego od polskiego banku.
  • Utworzenie siedziby w Polsce
  • Złożenie wniosku o rejestrację firmy - wszystkie dokumenty są podpisywane przez polskiego notariusza i przedkładane odpowiednim organom (KRS, CEIDG, Rejestr przedstawicielstw handlowych).
  • Otrzymanie dowodu rejestracyjnego.
  • Rozpoczęcie działalności.

Utworzone spółki

Skorzystaj z doskonałości już teraz! Skontaktuj się z naszymi ekspertami i wyciągaj zyski z naszych najnowocześniejszych usług korporacyjnych, od zakładania firmy po audyt, księgowość i podatki.

Request PriceRequest Call BackFree Case Evaluation