Profesjonalne wsparcie dla firm – co obejmuje?

Prowadzenie biznesu to nie lada wyzwanie. W jego ramach należy bowiem zadbać o szereg szczegółów, które nie do końca wiążą się z główną działalnością. Nie można jednak pozwolić, aby były traktowane po macoszemu. Mają bowiem duży wpływ na funkcjonowanie firmy. Jednym z takich obszarów jest obsługa administracyjna przedsiębiorstwa. Dlaczego warto ją zlecić specjalistom?

System podatkowy w Polsce

Polska jest krajem UE graniczącym z Ukrainą, Białorusią, Niemcami, Rosją, Słowacją i Czechami. Bez argumentu jest to idealna lokalizacja do prowadzenia biznesu. Możesz cieszyć się łatwymi rynkami i bogatymi zasobami dla swojej firmy. Dla wygody polski rząd wprowadził przyjazne schematy podatkowe. Są one korzystne zarówno dla biznesu, jak i dla ogólnego bytu Polaków. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Jak otworzyć firmę w Polsce jako obcokrajowiec?

Liczba obcokrajowców, którzy chcą założyć firmę w Polsce od lat systematycznie rośnie. Przyczyniło się do tego wiele czynników, ale najbardziej oczywista jest stabilność gospodarcza i polityczna, rozsądne systemy podatkowe oraz łatwość zakładania nowej firmy. Jeśli chcesz wiedzieć, jak stać się częścią tej wielkiej gospodarki, czytaj dalej.

Aby móc otworzyć firmę w Polsce, należy legalnie przebywać w tym kraju. Ponadto, aby móc prowadzić działalność gospodarczą, powinieneś mieć jeden z następujących dokumentów / statusów:

Traktaty o unikaniu podwójnego opodatkowania w Polsce

Polska podpisała z kilkoma krajami umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania (DTT), znane również jako umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania (DTA). Umowy te mają na celu zmniejszenie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej przez inwestorów. Jeśli chcesz wiedzieć, czy Twój kraj zawarł z Polską jakiekolwiek umowy podatkowe, możesz zapytać polskich prawników lub rząd.

Poniżej znajduje się krótka lista niektórych krajów, które podpisały DTA z Polską:

Rejestracja firmy w Polsce

Rejestracja firmy w Polsce to jedna z szans, które możesz wykorzystać, aby odkryć perspektywy prowadzenia działalności gospodarczej w UE. Polska dokonuje dobrego wyboru, ponieważ ma rozsądną politykę gospodarczą i dobre stosunki z sąsiednimi państwami członkowskimi UE. Jeśli zastanawiasz się nad biznesem w Polsce, czytaj dalej. Rodzaje firm, które możesz zarejestrować w Polsce Polska ma kilka struktur biznesowych, spośród których możesz wybierać.